REKOMENDACIJOS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ PATALPŲ IR NE SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PATALPŲ DEZINFEKCIJAI (KAI GALIMAS UŽTERŠIMAS SARS-COV-2 VIRUSU)

Parengta pagal ECDC Technical report. Disinfection of enviroments in healthcare and non-health care settings potencially contaminated with SARS-CoV-2. March 2020.

PAGRINDIMAS

SARS-CoV-2 virusas randamas kvėpavimo takų sekretuose (viršutiniuose ir apatiniuose kvėpavimo takuose) ir išmatose. Laikoma, kad pagrindinis perdavimo būdas yra oro-lašelinis, įkvepiant stambias kvėpavimo takų sekretų daleles arba per gleivinę. Viruso RNR buvo nustatyta kraujyje, tačiau nėra įrodymų, kad SARS-CoV-2 virusas gali būti perduotas per kontaktą su krauju. Kontaktas su užterštais objektais (dėl viruso išsilaikymo ant paviršių) yra dar vienas būdas, siejamas su SARS-CoV-2 viruso perdavimu. Fekalinis-oralinis ir plitimo oru būdas taip pat buvo vertinami, bet jų vaidmuo perduodant SARS-CoV-2 virusą šiuo metu nežinomas. Tam, kad būtų sumažinta infekcijos plitimo per užterštus objektus rizika, labai svarbu nustatyti tinkamas aplinkos, kuri galėjo būti užteršta SARS-CoV-2 virusu, dezinfekcijos procedūras. Plačiau…